پارتیشن در فضای مسکونی

9 / 10
از 5 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 26 مرداد 1396 در ساعت 10 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 3 )

موارد استفاده پارتیشن مسکونی در فضای منزل:

  • -جدا شدن قسمت ورودی منزل از مابقی قسمت ها
  • -برای تفکیک کردن فضای نشیمن ، راحتی و پذیرایی میهمان ها
  • -تفکیک قسمت پذیرایی از سالن غذاخوری
  • -برای مخفی کردن و دور از چشم بردن فضاهای قناس و گاهی پنهان کردن یک ستون یا بخشی از دیوار
  • -برای زمانی که میخواهیم فضای یک اتاق بزرگ را به بخش های خواب، کار ، و مطالعه تقسیم بندی کنیم.

همانطور که در بالا ذکر شد پارتیشن در فضاهای مسکونی نیز کاربردهای زیادی دارد اما همانطور که میتواند به راحتی مفید واقع شود اگر طراحی آن هوشمندانه نباشد می تواند برعکس عمل کند و فضا را کوچکتر نشان دهد.

باید خیلی در انتخاب نوع و جنس و رنگ و نور و بافت و ... پارتیشن دقت کنیم که هارمونی کلی طراحی حفظ شود. پارتیشن جداکننده باید گوتاه باشد مثلا نباید برای جدا کردن حال و پذیرایی از جداکننده یا پارتیشن بلند استفاده کرد. مزیت پارتیشن های کوتاه در استفاده این است که متحرک هستند و به راحتی جابجا می شوند و اگر نیاز به جابجایی کمی باشد به راحتی میتوان این کار را انجام داد .

علاوه بر این پارتیشن های جداکننده می توانند جنبه تزئینی نیز داشته باشند و از هر دو سمت دکوراتیو باشند و زیبایی فوق العاده ای به محیط اطراف ببخشند.

یکی از پیشنهادات پارتیشن سازان برای دکوراتیو کردن طراحی و محیط ، استفاده از آکواریوم در پارتیشن است.البته بطوریکه آکواریوم از هر دو طرف دید داشته باشد. البته اگر بتواند طوری در پارتیشن قرار بگیرد که از چند طرف دید داشته باشد و جلوی نور محیط را نگیرد بهترین نحوه چیدمان خواهد بود.

راههای متفاوت و متعددی برای استفاده از جنبه ی تزئیناتی پارتیشن وجود دارد . بعنوان مثال نورپردازی پارتیشن یکی از راههای جذاب تر کردن محیط است . درج منابع نوری تزئینی در پارتیشن در قسمت های مختلف مثل بالا و جانمایی در تاج پارتیشن می تواند زیبایی دوچندانی به طراحی ببخشد. در فضاهای مسکونی میتوانیم از منبت کاری و کارهای تزئیناتی دیگر روی پارتیشن استفاده کرد. در کل هر کاری که بتواند زیبایی پارتیشن بندی یک فضای مسکونی را بیشتر کند جالب است و کیفیت طراحی دکوراسیون را بالاتر می برد.

پارتیشن برای فضاهای مسکونی میتواند تلفیقی از چوب ، mdf ، آلومینیوم و یا تلفیقی از شیشه و چوب باشد.

یکی دیگر از تفاوت های اساسی پارتیشن بندی مسکونی با محیط های کاری و اداری در این است که در محیط های مسکونی پارتیشن را یکسره نگاه نمیکنند . یعنی برای پارتیشن باکس هایی قرار می دهند، فضاهایی می سازند و گاهی اوقات منبت کاری و ... روی آن انجام میدهند تا علاوه بر اینکه بتوان از فضای کمد ها و باکس ها استفاده کرد یک حالت پویا و متنوع بودن به محیط بدهد.

نوع دیگری از پارتیشن بندی وجود دارد که جداکننده ها از سقف شروع شده اند و به سقف چسبیده اند نه به زمین. و فضا را به صورت بصری به واحدهای مجزا تقسیم کرده اند.

ارسال نظر
عظیمی زهرا : پارتیشن mdf
5 0
مطالب پارتیشن عالی مانند نمونه کارهاتون انشالله موفق باشید
مدیریت : پاسخ
4 0
ممنون از دیدگاهتون
امیر علی : پارتیشن چوبی
4 0
لااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایک آقا مصطفی
مدیریت : پاسخ
4 0
ممنون از شما دوست عزیز نظر لطف شماست
فاطمه : پارتیشن
0 0
سلام مطالب پارتیشن پرمحتوا بود ممنون از اطلاع رسانیتون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :