پارتیشن در معماری

9 / 10
از 8 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 25 مرداد 1396 در ساعت 11 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 3 )

از گذشته تاکنون یکی از مسائل مهم در زمینه کاری ، فضایی بوده است که صاحبان آن شغل یا حرفه در آن مشغول فعالیت بوده اند.

بنابراین آنطور که عقل سلیم میگوید چیدمان محل کار همیشه با منزل تفاوت هایی داشته است و این تفاوت ها از زمانی پر رنگ تر شدند که تاثیر این چیدمان ها بر روی آن حرفه کم کم نمایان شد.

محل های کار زیباتر و شکیل تر پرطرفدارتر و پر درآمد تر شدند چرا که مردم نیز همیشه ترجیح میدادند با جاهایی کار کنند که از لحاظ بصری جایگاه و جلوه اجتماعی مطلوبی داشته باشد...

بنابراین نه از ابتدازری تاریخ بلکه رفته رفته هنر طراحی دکوراسیون جای خود را در بین کسانی که محلی برای تجارت کار و بیزینس خود داشتند باز کرد ...

از طرفی چون دفترهای کار اکثرا در حال جابجایی بودند و شغل بعدی که میخواست در آن دفتر کار شروع به فعالیت کند مسلما نیازهای همسانی با شغل قبلی از نظر تعداد اتاق و تعداد پرسنل و جانمایی وسایل نداشت . دیوارهای ثابت هم که جزو ساخت و ساز به حساب می آیند و گذاشتن و برداشتن هر روزه ی این دیوارها کاری نشدنی بود.  در اینجا بود که کم کم دیوارهای پیش ساخته و قابل جابجایی جای خود را باز کرد و رفته رفته با پیشرفت طراحی های داخلی ، همه ی موارد ذکر شده جای خود را به پارتیشن دادند و استفاده از پارتیشن در دفاتر کار همه گیر شد و حالا جزء جدانشدنی طراحی های داخلی هستند.

مزایایی که پارتیشن نسبت به سایر جداکننده ها دارد علاوه بر خاصیت جابجایی، توانایی تنظیم میزان نور محیط است که بسته به جنس شیشه طرح و میزان نور عبوری از آن قابل تنظیم است که میتواند محیط کاری یک دفتر یا سازمان را بسیار پویا تر و پرانرژی تر نشان بدهد.

در محیط های اداری بسته به هدف استفاده از پارتیشن ، از انواع آن می توان استفاده کرد . مثلا اگر هدف ما ایزوله کردن محیط از سرو صدا و حرارو و غیره باشد میتوانیم از پارتیشن های دوجداره استفاده کنیم و از نظر ارتفاع نوع بلندشان را انتخاب کنیم که تا سقف را پوشش می دهند.

اما اگر صرفا هدف ما جدا کردن بخش کارمندان از ارباب رجوع باشد و عبور نور و حرارت و صدا برای ما مهم نباشد میتوانیم از پارتیشن های تک جداره با ارتفاع کوتاه استفاده کنیم تا فقط به هدف جدا سازی محیط و تفکیک قسمت های مختلف از هم برسیم.

ارسال نظر
سارا برزویی : پارتیشن دوجداره
12 0
سلام بنده طراح معماری و دکوراسیون داخلی هستم در جهت طرح های سه بعدی و ایده خوشحال میشم با شما همکاری کنم ممنون
مدیریت : پاسخ
8 0
سلام بله حتما با کمال میل لطفا تماس بگیرید
مرتض الیاسی : پارتیشن دوجداره
10 0
برای بازدید اجرای پارتیشن شهرستان هم تشریق میارین ؟؟؟
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام برای بازدید از کل کشور رایگان هست و اکثر استانها نمونه کار برای بازدید شما دوست عزیز هست لطفا تماس بگیرید
رضاپور : پارتیشن
2 0
سلام پارتیشن چندمدل داره ما گیج شدیم
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام قسمت مقالات پارتیشن و پارتیشن دوجداره توضیحات دادیم لطفا مطالعه کنین ممنون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :