پارتیشن اداری دو جداره

10 / 10
از 17 کاربر

پارتیشن یک کلمه انگلیسی است که معنی آن به فارسی جدا کننده میباشد. هر شی و یا وسیله ای که بتواند به عنوان یک جدا کننده عمل کند پارتیشن نامیده میشود. پارتیشن میتواند جدا کننده یک فضا باشد که از شیشه، چوب و یا فلز تشکیل شده است. در صنعت ساختمان از پارتیشن به منظور جدا سازی یک فضا استفاده میشود. پارتیشن اداری دوجداره از پارتیشن هایی هستند که امروزه در اداره ها و محیط های اداری کاربرد فراوانی دارد.

پارتیشن هایی که در محیط های اداری مورد استفاده قرار میگیرند و به پارتیشن اداری شناخته میشوند که شامل پارتیشن دوجداره و همچنین تک جداره تقسیم میشوند. که هر دوی این مدل ها به دسته های متفاوتی تقسیم میشوند:

نوع اول پارتیشن ها که تک جداره نیز هستند به پارتیشن های تک جداره معروفند که فریم به کار رفته در آنها آلومینیوم و از جداره های ام دی اف و شیشه تشکیل و ساخته میشوند. این پارتیشن ها میتوانند در ابعاد مختلفی تولید و نصب شوند که بستگی به درخواست متقاضی ابعاد آنها متغیر میباشد. پارتیشن های نیم بلند، بلند و سقفی از ابعادی هستند که برایاین پارتیشن وجود دارند. در پارتیشن های تک جداره از ام دی اف های ۱۶ میلیمتری و همچنین شیشه های ۴ و ۶ میلیمتری استفاده میشود. شیشه نیز در پارتیشن تک جداره میتواند به صورت سند بلاست، لوگو و همچنین ساده باشد.

از مزایای این نوع پارتیشن میتوان به حمل و نقل آسان و همچنین قیمت مناسب و از معایب آن نیز میتوان به عدم عایق بودن آن اشاره کرد.

پارتیشن اداری دوجداره نوع دیگر و دوم پارتیشن است که از بهترین نوع پارتیشن محسوب شده و کیفیت بالاتری نسبت به پارتیشن تک جداره دارد. پارتیشن اداری دو جداره عایق بسیار خوبی در برابر صدا و همچنین حرارت میباشد که میتواند صدا را تا ۷۰ و در برخی پارتیشن ها تا ۹۰ درصد کاهش دهد.

پارتیشن اداری دوجداره از ام دی اف ۱۶ میلیمتری در ساخت آن به کار رفته و تمامی لبه های آن نیز با نوار پی وی سی به طور کامل عایق بندی شده است. ارتفاع و ابعاد پارتیشن اداری دوجداره همانند مدل تک جداره میتواند به صورت نیم بلند، بلند و تا سقف باشد. ضخامت  آن نیز ۱۳ سانتی متر میباشد.

ارتفاع پارتیشن اداری دوجداره به عایق بودن آن و همچنین تقاضای مشتری بستگی دارد.

دو جداره به کار رفته شده در پارتیشن اداری دوجداره باعث شده تا بتوان پرده کرکره در بین آن نصب کرد که در پارتیشن تک جداره چنین کاری امکان پذیر نیست.

استفاده از پرده کرکره در میان جداره ها میتواند از ورود گرد و خاک به داخل پارتیشن جلوگیری کرد.

استفاده از پرده در بیبن جداره های پارتیشن اداری دوجداره نیز میتواند مزیت های دیگری را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. از پرده به کار رفته میتوان برای روشن کردن و همچنین سایه روشن کردن محیط استفاده کرد که باعث زیباتر شدن محیط داخل پارتیشن میشود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :