پارتیشن ریلی

9 / 10
از 83 کاربر

پارتیشن ها مشکل کمبود فضا در یک اداره را برای کارمندان تا حد زیادی بر طرف نموده اند. سر و صدای ناشی از رفت و آمد های مکرر پرسنل و ارباب رجوع در یک اداره باعث میشود تا کارمندان دچار استرس شده و قادر نباشند تا کار خود را به نحو احسن انجام دهند. اصولا یک کارمند باید در یک اتاق کار خود را انجام دهد تا متوجه سر و صدای محیط نشده و در نتیجه استرس پیدا نکند. اما در بسیاری ار ادارات مشکل کمبود اتاق وجود دارد و نمیتوان تمام کارمندان را در اتاق های موجود در اداره مستقر کرد. بهترین کاری که برای رفع این مشکل میتوان انجام داد استفاده از پارتیشن میباشد. به تعداد کارمندان یک اداره و همچنین برای چند کارمند یک پارتیشن میتوان تهیه نمود. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند و با متریال های گوناگونی ساخته میشوند.

پارتیشن ریلی

 پارتیشن ریلی چیست

پارتیشن های شیشه ای، چوبی، ام دی اف و آلومینیومی از انواع پارتیشن هایی هستند که هر کدام از آنها دارای زیبایی خاص خود هستند. اما برخی از پارتیشن ها وجود دارند که کاربرد آنها متفاوت میباشد. بیشتر پارتیشن های اداری در زمان نصب در یک قسمت  و بر روی زمین مستقر میشوند و قابلیت باز شدن ندارند. اما پارتیشن ریلی ساختاری متفاوت دارد و همانطور که از نامش نیز پیداست میتوان آنرا با ریل هایی که برای آن در نظر گرفته شده باز و یا بسته نمود. از پاریشن ریلی تنها در ادارات استفاده نمیشود و کارایی زیادی نیز در برخی فروشگاه ها و مجتمع های تجاری دارند.

ساخت پارتیشن ریلی

پارتیشن ریلی امکان بسیار خوبی را ایجاد میکند تا افراد داخل ساختمان به راحتی بتوانند به محیط بیرونی دسترسی و دید داشته باشند.متریالی که برای ساخت پارتیشن ریلی به کار میرود در بیشتر مواقع ام دی اف میباشد و در مواردی نیز از شیشه در ساخت آن استفاده میشود.

به طور کلی متریالی که برای ساخت پارتیشن ریلی مورد استفاده قرار میگیرد کاملا مطابق با سلیقه مشتری میباشد. در ساخت پارتیشن ریلی ام دی اف از بدنه با قطر و ضخامت ۱۶ میلی متر  و شیشه با ضخامت ده میل سکوریت استفاده میشود. پارتیشن ریلی مانند سایر پارتیشن ها باید از یک سری ویژگی و مزیت ها برخوردار باشد تا با اطمینان خاطر کامل بتوان آنرا برای فضای اداری مورد استفاده قرار داد. ایستایی و استقامت یک پارتیشن ریلی بسیار مهم است. بعد از نصب این نوع پارتیشن نباید کوچکترین تکانی بخورد و در جای خود با استحکام بالا باقی بماند. در برخی از پارتیشن های ریلی به دلیل استفاده از بدنه و همچنین ریل های بی کیفیت، در هنگام حرکت تکان میخورند و همین موضوع سر  و صدای زیادی را به هنگام باز و بسته شدن بوجود می آورد.

پارتیشن ریلی

 نصب پارتیشن ریلی

در هنگام نصب پارتیشن ریلی باید از سرعت اجرای بالایی برخوردار باشد. سرعت نصب پارتیشن ریلی و همچنین اجرای برخی از پارتیشن های ریلی به دلیل طراحی بدی که دارند بسیار زمانبر میباشد و همین موضوع ممکن است نارضایتی کارفرما را بهمراه داشته باشد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد پارتیشن ریلی قابلیت باز و بسته شدن دارد، پس به همین خاطر باید وزن مناسبی داشته باشد تا بهنگام باز و بسته کردن آن انرژی زیادی صرف نشود و این کار به راحتی صورت گیرد. پارتیشن ریلی از پارتیشن های قابل حمل است که میتوان آنرا برای مکان های دیگر نیز مورد استفاده قرار داد. طراحی و ارگنومی پارتیشن ریلی باید به نحوی باشد که بتوان آنرا برای مصارف بعدی منتقل نمود. پارتیشن ریلی باید مشکلی از لحاظ ورود به داخل ساختمان ها و عبور از معابر نداشته باشد. در بسیازی از پارتیشن ها و همچنین پارتیشن ریلی قابلیت جمع آوری وجود دارد ولی این کار به حدی مشکل میباشد که زمان و انرژی زیادی را باید صرف آن کرد.

پارتیشن ریلی

طراحی پارتیشن ریلی

جمع آوری آسان پارتیشن ریلی کاملا به طراحی آن مربوط است و اگر طراحی پارتیشن ریلی مناسبی نداشته باشد نمیتوان به راحتی آنرا جمع آوری نمود. اگر قرار باشد که پارتیشن ریلی زیبایی زیادی نداشته باشد بهتر است از استفاده آن خودداری کنید زیرا یک دیوار زیبا میتواند جلوه بسیار بهتری را ایجاد کند. طراحی پارتیشن ریلی در طرح و رنگ های مختلفی ساخته میشود و میتوانید نسبت به سلیقه خود زیباترین نوع آنرا انتخاب و به کار ببرید. البته زیبایی پارتیشن ریلی بستگی به آن دارد که آیا رنگ و طرح آن تناسبی با سایر اجزا و دیوار های مجاور دارد یا خیر. هر چه پارتیشن ریلی زیبا باشد ولی از تناسب لازم با اجزا و محیط اطراف برخوردار نباشد باعث ایجاد جلوه ای بسیار بد خواهد شد. پارتیشن ریلی به دلیل باز و بسته شدن های مکرر همواره کثیف و آلوده میشود زمانی که پارتیشن ریلی کثیف میشود باید از ویژگی قابل شستشو برخوردار باشد تا بتوان آنرا با مواد شوینده و آب تمیز نمود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :