پارتیشن متحرک

10 / 10
از 6 کاربر

برخی از وسایل داخل ساختمان های مسکونی و همچنین اداری شاید در گذشته تنها در برخی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگرفتند ولی امروزه در بسیاری از محیط های مسکونی و اداری وجود دارد. یکی از این تجهیزات پارتیشن متحرک میباشد. پارتیشن متحرک بر خلاف پارتیشن اداری قابل استفاده در منازل مسکونی نیز هستند. پارتیشن متحرک در انواع مختلف مانند ریلی و همچنین بدون ریل تولید میشود و نسبت به نوع مصرف خود میتوانید بهترین نوع آنرا تهیه و استفاده کنید.

تولید پارتیشن متحرک

هدف از تولید پارتیشن متحرک این است که بتوان آنرا برای جداسازی فضای داخلی ساختمان به صورت موقت بکار برد. پارتیشن متحرک در مساجد،‌خانه، ادارات،‌ هتل ها و برخی ساختمان های تجاری کاربرد دارد و میتوان از چندین پارتیشن متحرک در یک فضا استفاده نمود. سایر پارتیشن ها را به دلیل نوع نصب و همچنین نحوه قرارگیری نمیتوان جابجا کرد ولی پارتیشن متحرک به دلیل وزن کم و ارگنومی مناسبی که دارد میتوان به راحتی از مکانی به مکان دیگر انتقال داد.

پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک در رنگ ها و اشکال گوناگونی تولید میشود و در هر فضایی که به کار روند باعث زیبایی دوچندان آن محیط میشوند. شرط لازم برای زیبایی پارتیشن متحرک به تناسب آن با سایر اجزا دکوراسیون داخلی مربوط میشود. از پارتیشن متحرک نمیتوان بدون در نظر گرفتن طرح و رنگ استفاده نمود. برای ساخت پارتیشن اداری از متریال های زیادی استفاده میشود که از جمله این متریال ها باید به چوب و آلومینیوم اشاره کرد. البته نمایی را که چوب برای پارتیشن متحرک ایجاد میکند متریال های دیگر نمیتوانند بوجود آورند. چوب بخصوص زمانی که در منازل به کار میرود باعث ایجاد حس گرم و دوستانه بین ساکنین میشود. حتی برخی از انواع پارتیشن متحرک نیز وجود دارد که برای ساخت آن چوب بامبو استفاده میشود که زیبایی پارتیشن را چند برابر میکند. همچنین به دلیل اینکه چوب بامبو سبک میباشد میتوانید قابلیت حمل و انتقال آسان را برای آن ایجاد کند.

پارتیشن متحرک

یک پارتیشن متحرک باید از قابلیت ایستایی مناسبی برخوردار باشد و با ضربه های کوچک از جای خود حرکت نکند. اگر پارتیشن متحرک از قابلیت ایستایی خوبی برخوردار باشد مطمئنا میتوان آنرا در رده یک پارتیشن با طراحی استاندارد و اصولی قرار داد. البته پارتیشن متحرک نوع ریلی از پارتیشن های بدون ریل از قابلیت ایستایی بهتری برخوردار است.

ساخت پارتیشن متحرک

به دلیل اینکه پارتیشن ریلی همواره در معرض برخورد اجسام و همچنین جابجایی قرار دارد پس به همین دلیل باید متریال به کار رفته در این پارتیشن از نوع مقاوم باشد. مقاومت پارتیشن متحرک را نوع متریالی تعیین میکند که در ساخت آن به کار رفته است. از این رو که بیشترین متریال مورد استفاده در ساخت پارتیشن متحرک چوب میباشد پس باید نوع چوب بسیار مرغوب باشد تا در اثر ضربات مختلف آسیب ندیده و همچنین کیفیت خود را از دست ندهد.

تمام قسمتهای پارتیشن متحرک حتما نباید از یک نوع متریال ساخته شود و میتوان از ترکیب چند متریال برای ساخت آن استفاده نمود. متریال های ترکیبی حتی میتوانند جلوه بسیار زیباتری را برای دکوراسیون داخلی و فضای ساختمان بوجود آورند. البته هر یک از متریال هایی که در پارتیشن متحرک به کار میرود باید مقاومت لازم را در برابر برخورد اجسام داشته باشد. بطور مثال اگر قرار است از شیشه به همراه چوب استفاده شود حتما باید نوع شیشه ای که برای پارتیشن متحرک استفاده میشود از نوع نشکن و مقاوم باشد.

پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک آلومینیومی 

همانطور که میدانید چوب در برابر برخورد آب حساس است و از بین  میرود. نوع چوبی که در پارتیشن متحرک به کار میرود باید از نوع ضد آب باشد تا با برخورد آب و رطوبت آسیب نبیند. اگر پارتیشن متحرک در مکان هایی که نمدار است به کار رود باید در انتخاب متریال آن دقت لازم را داشته باشید. میتوانید نوع آلومینیومی پارتیشن متحرک را انتخاب کنید و یا چوب آنرا از نوع ضد آب انتخاب کنید تا در برار برخورد آب مقاوم باشد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :