اطلاعاتی درباره پارتیشن چوبی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 2 مرداد 1396 در ساعت 17 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در این مبحث قصد داریم که پارتیشن چوبی را مورد بررسی قرار دهیم. قبل از اینکه بخواهیم درباره پارتیشن چوبی صحبت کنیم بهتر است که شما را با مفاهیم پارتیشن و انواع آن آشنا کنیم .

در کل پارتیشن به معنی جداساز و تقسیم کننده است . یعنی در جاهایی که نیاز به تقسیم کردن فضا داریم از پارتیشن استفاده میکنیم. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که بنا به محلی که برای آن استفاده می شوند انتخاب آنها صورت میگیرد. برای اینکه بدانیم برای چه محلی از چه پارتیشنی استفاده کنیم بهتر است در ابتدا نیاز سنجی محیط انجام شود مثلا برای برخی جاها که رطوبت کم است وامکان خیس شدن و رطوبت برداشتن وجود ندارد میتوانیم از پارتیشن چوبی استفاده کنیم. برای مواردی نظیر فضاهایی که میخواهیم به بخش های مختلف که با پارتیشن از هم جدا شده اند صدا و حرارت انتقال پیدا نکند میتوانیم از پارتیشن های دو جداره استفاده کنیم. بنابراین بسته به نیازسنجی محیطی که میخواهیم از پارتیشن بندی در آن محیط استفاده کنیم پارتیشن مورد نظر را انتخاب میکنیم.

مثلا در برخی موارد پارتیشن مانند یک دیوار کامل عمل کرده و فضا را کاملا جداسازی میکند. برای اینگونه فضا ها ما میتوانیم از پارتیشن هایی استفاده کنیم که تا سقف را میپوشانند .

اگر در فضای سر بسته ای که نفوذ آب حداقل است بخواهیم تقسیم بندی داشته باشیم میتوانیم از پارتیشن چوبی استفاده کنیم . پارتیشن های چوبی میتوانند طرح ها و نقش های بسیار زیبایی داشته باشند. با طرح بندی پارتیشن چوبی و اعمال نقش های بسیار خاص و زیبا بر روی آنها میتوانیم تنوع بسیار زیبایی به محطیطی که پارتیشن بندی در آن اعمال می شود ببخشیم.

پارتیشن چوبی در انواع و اقسام رنگ ها و طرح بندی های خاص در بازار وجود دارد و از نظر اندازه جنس و متریال مصرفی در درون آنها بسیار متنوع هستند. امروزه طراحی فضا با استفاده از پارتیشن چوبی بسیار راحت تر شده است چرا که امکان مانور بر روی چوب بسیار زیاد استبه عنوان مثال منبت کاری و سایر نقوشی که براحتی میتوان بر روی چوب ایجاد کرد کمک بسیاری به ما میکند تا پارتیشن چوبی زیباتر و در نهایت محیط جذاب تری داشته باشیم.

باید در نظر داشته باشید که با استفاده از پارتیشن چوبی میتوانید علاوه بر طرح بندی و تقسیم بندی فضا به بخش های مختلف ، طراحی دکوراسیون شیکی نیز داشته باشید . طراحی دکوراسیون در متراژهای کم با استفاده از پارتیشن چوبی انجام میگیرد و علت این امر این است که با اعمال طرح ها و نقش های مختلف بر روی پارتیشن چوبی و استفاده از آنها فضا کمی بزرگتر به نظر خواهد رسید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :