پارتیشن دوجداره چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 1 مرداد 1396 در ساعت 12 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در مبحث پارتیشن بندی انواع پارتیشن را مورد بررسی قرار دادیم و مزایا و معایب هر یک را به تفضیل برشمردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با پارتیشن دو جداره آشنا کنیم و مزایا و معایب کلی آن را برای شما بازگو کنیم . پارتیشن ها بسته به جایی که برای آن طراحی شده اند و هدفی که از طراحی آنها داریم مدل های مختلف و متفاوتی دارند. مثلا اگر صرفا هدف جداسازی نواحی داخلی باشد و فقط بخواهیم یک حط کشی و جدا سازی داشته باشیم پارتیشن های معمولی کفایت میکنند اما زمانی را در نظر بگیرید که میخواهیم به شکل کاملا مستقل محیط هایی را از یک محیط یکپارچه بزرگ ایجاد کنیم . یعنی نواحی جداسازی شده هیچ ربطی به هم نداشته باشند . بنابراین باید از پارتیشن هایی استفاده کنیم که تا سقف را پوشش می دهند و به کل مانند دیوار عمل کرده و فضاهای مستقلی را ایجاد میکنند.

در موارد دیگری نیز ما نیاز به پارتیشن هایی داریم که علاوه بر جداسازی این محل ها به صورت کاملا مجزا ، عایق صدا و حرارت نیز باشند. اینجاست که باید از پارتیشن دوجداره استفاده کنیم. پارتیشن دوجداره شامل یک تنه یا دیواره ی چوبی و قسمتی شیشه ای می باشد که قسمت شیشه ای آن از شیشه های دو جداره تشکیل شده است که عایق خوبی برای حرارت و صدا هستند، از این رو به آنها پارتیشن دو جداره گفته می شود. در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی انواع فراوانی از پارتیشن ها وجود دارد که پارتیشن های دو جداره بخشی از این تقسیم بندی ها و زیر شاخه ها هستند .

پارتیشن دوجداره خود مدل های مختلف و عدیده ای دارند که بسته به جنس چون و جنس شیشه ای که در ساخت آن استفاده شده است کاملا متفاوت است. این نوع پارتیشن ها برای فضاهایی که باید در برابر صدا هم عایق شوند بسیار مناسب است و در اینگونه فضا ها از این نوع پارتیشن یعنی پارتیشن دو جداره استفاده می کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :