به پارتیشن پدیده خوش آمدید

  • شنبه - پنج شنبه: 8am - 8pm

پارتیشن مدرن چیست؟ و کجا کاربرد دارد؟

پارتیشن اداری مدرن

از پارتیشن اداری برای جداسازی فضای فعالیت کارمندان استفاده می شود. کارمندان یک اداره برای اینکه بتوانند در محیطی آرام و بدون استرس فعالیت کنند نیاز دارند تا از سر و صدا و هیاهوی محیط که به علت رفت و آمد ارباب رجوع و پرسنل ایجاد می شود به دور باشند. پارتیشن اداری مدرن برای همین منظور در نظر گرفته شده است. پارتیشن طوری ساخته می شوند که شدت عبور صدا را به شدت کاهش داده و باعث ایجاد محیطی آرام برای کارمندان می شوند. از دیگر مزایای پارتیشن ها می توان به مشخص نمودن فضای کاری هر کارمند اشاره نمود. هر کارمند می تواند وسایل مورد نیاز خود از جمله پرونده ها، لوازم التحریر و حتی لوازم شخصی خود را در پارتیشن تعیین شده خود قرار دهد بدون اینکه توسط کارمندان دیگر یا ارباب رجوع مورد استفاده قرار گیرد و از این رو محیط امنی را برای کارمند ایجاد می کند.

به طور کلی پارتیشن اداری به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. پارتیشن های اداری که به صورت تک جداره تولید می شوند.
  2. پارتیشن دوجداره که از پارتیشن های تک جداره کیفیت بالاتری دارند.

پارتیشن تک جداره ساختاری از جنس ام دی اف و همچنین شیشه دارند. پارتیشن اداری مدرن می تواند بسته به سلیقه مشتری در ابعاد بلند، نیمه بلند و یا تا ارتفاع سقف تولید شوند. به طور معمول و رایج ام دی اف های به کار رفته در این نوع پارتیشن ۱۶ میلیمتری می باشند. شیشه های به کار گرفته شده در پارتیشن اداری تک جداره نیز به صورت ساده و سند بلاست می باشد. از مزیت های این نوع پارتیشن می توان به قابل حمل بودن آن و از معایب آن میتوان به عایق نبودن آن در برابر صدا و حرارت اشاره کرد.

پارتیشن اداری دوجداره قابلیت ساخت و نصب به صورت یک تکه را دارد. بدنه این نوع پارتیشن اداری از استحکام خوبی برخوردار است می تواند بدون ستون بر روی زمین نصب شود. از این نوع پارتیشن ها اغلب برای جلوگیری از مزاحمت های شنیداری و دیداری استفاده می شود. ام دی اف به کار رفته در این نوع پارتیشن اداری به صورت ۱۶ میلیمتری می باشد که لبه های آن کاملا عایق می باشد. پارتیشن اداری دو جداره تیز همانند تک جداره می تواند بسته به سلیقه مشتری به صورت کوتاه، نیمه بلند و بلند تولید شود.

نوعی از پارتیشن به نام پارتیشن اداری مدرن وجود دارد که بدون در نظر گرفتن فریم و ساختار و همچنین کلیشه خاصی تولید می شوند. در این نوع پارتیشن اداری از هیچ نوع طراحی و ساختار تعیین شده و رایجی تبعیت نمی شود و خلاقیت در طراحی حرف اول را میزند. در این نوع پارتیشن اداری رنگ بندی و طراحی مدرن در نظر گرفته می شود که باعث تولید پارتیشن اداری شیک و مدرن می شود. متریال به کار رفته در پارتیشن اداری مدرن یکی از عواملی است که کاربرد آن محدودیت نداشته و طراح با خلاقیت و نواوری جدیدی دست به طراحی می زند.