به پارتیشن پدیده خوش آمدید

  • شنبه - پنج شنبه: 8am - 8pm

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن متحرک چیست و چه کاربردی دارد؟ از جمله الزاماتی که در یک ساختمان و محیط اداری یا حتی غیر اداری وجود دارد پارتیشن است. پارتیشن امروزه پای خود را در اکثر ادارات و حتی منازل باز کرده است.

پارتیشن اداری به دو صورت تک و دو جداره تولید و عرضه می شوند. البته پارتیشن اداری متحرک نیز وجود دارد که کاربردهای خود را دارند.

همان طور که از نام پارتیشن اداری متحرک پیداست قابلیت جابه جا کردن دارد و بر روی ریل های سقفی و همچنین ریل هایی که در کف کارگذاشته می شوند حرکت می کنند. از پارتیشن اداری متحرک اکثرا در فضاهایی استفاده می شود که به صورت موقت فضاها از هم جدا می شوند. در مواردی که قرار است دیوارها به صورت موقت از یکدیگر جدا شوند این نوع پارتیشن کاربرد زیادی دارد. از جمله ویژگی های پارتیشن اداری متحرک قابلیت جمع آوری آن است که می توان در صورت نقل مکان آن را جمع آوری و در مکان جدید استفاده نمود.

پارتیشن اداری متحرک در دو نوع پانلی و آکاردئونی ساخته و عرضه می شوند. در مواقعی که نیازاست که فضا تا حدی از هم جدا شود و نیازی دیده نمی شود تا فضا به طور کامل جداسازی شود از پارتیشن متحرک پانلی استفاده می شود. این نوع پارتیشن در اصل فقط به عنوان جدا کننده حریم مورد استفاده قرار می گیرد. اما پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی فضای موجود را به طور کامل از یکدیگر جدا کرده و در نتیجه فضایی کاملا جداگانه ای را به وجود خواهد آورد. علاوه بر اینکه این نوع پارتیشن دو جداره کارآیی بسیار زیادی دارد با طرح ها و نقش های بسیار زیبای خود باعث جذابیت و چشم نوازی بیش از اندازه محیط می شود.

اما در چه مواردی از پارتیشن اداری متحرک استفاده می شود؟

به دلیل قابلیت جابجایی پارتیشن اداری متحرک این امکان وجود دارد که از این پارتیشن به صورت چند منظوره استفاده شود. این نوع پارتیشن بیشتر در سالن های و فضاهای چند منظوره کاربرد دارد. این نوع پارتیشن ها اغلب به صورت ۴ لنگه وجود دارند که البته در صورت نیاز می توانند تغییر کنند. این نوع پارتیشن اداری در بیمارستان ها، مسجد ها، سازمان ها، شرکتها به دلیل قابلیت جابجایی و متحرکی که دارند کاربرد فراوانی دارند. گاهی برای پوشاندن یک فضا از این نوع پارتیشن استفاده می شود. به طور مثال برای فضایی که به سرویس بهداشتی دید دارد لازم است تا از دید عموم پوشانده شود. پارتیشن اداری متحرک می تواند گزینه بسیار مناسبی در این مواقع باشد.